FAQ

Co warto wiedzieć o produktach Suavinex

Różnorodność produktów Suavinex czasami sprawia, że nasi Klienci czują się zagubieni i nie wiedzą jak dobrać odpowiedni produkt dla swojego dziecka. Zawsze służymy radą i pomocą. Poniżej lista najczęstszych pytań i odpowiedzi.

Czy używanie smoczków może zdeformować zęby dziecka?

Nie, jeśli dziecko mając trzy lata zaprzestanie ich używania. Według Hiszpańskiego Towarzystwa Dentystyki Dziecięcej (SEOP) przesunięcie zębów dziecka w czasie długiego użytkowania smoczków jest normalne i powinno samoistnie się skorygować w czasie kilku miesięcy po zaprzestaniu korzystania ze smoczka. W tym czasie nie dochodzi do zniekształceń szczęki, czy deformacji kości, które trwale zmieniłyby łuk zębowy. Nie u wszystkich dzieci dochodzi do takiego zniekształcenia zębów. Zależy to bowiem także od czasu i siły z jaką dziecko ssie smoczek.

 

Woda dostaje się do wnętrza końcówki smoczka. Czy to normalne?

To, to normalne. Po prostu przyciśnij smoczek i woda wydostanie się na zewnątrz. Jeśli woda nie mogłaby dostać się do smoczka, nie mogłoby dostać się tam również powietrze, a to z kolei oznaczałoby, że smoczek byłby kompletnie sztywny i nie dopasowywałby się do dziecięcej buzi.

 

Przez jak długi czas dziecko może używać smoczków?

Według Hiszpańskiego Towarzystwa Dentystyki Dziecięcej (SEOP) dziecko może używać smoczków do wieku 3 lat.

 

Dlaczego smoczki stają się klejące?

Kiedy smoczki zaczynają się kleić, to znak, że lateks (naturalny materiał) zaczyna niszczeć. Zazwyczaj proces ten zaczyna się po 4 tygodniach używania smoczka. Zalecamy przechowywać smoczki z dala od źródeł ciepła i poza bezpośrednim działania światła słonecznego. Należy także unikać gotowania ich przez długi czas, gdyż przez to lateks możne zacząć tracić swoje właściwości.

Jak często smoczki powinny być wymieniane?

Według rekomendacji smoczki powinno wymieniać się co 1,5 – 2 miesiące. Zaleca się także używanie kilku smoczków zamiennie.

 

O czym należy pamiętać w czasie czyszczenia smoczków?

Agresywne środki czyszczące jak detergenty, czy rozpuszczalniki mogą zniszczyć smoczek.

Jak można dowiedzieć się, że smoczek jest zniszczony?

To ważne, by dokładnie sprawdzać smoczek przed każdym użyciem, zwłaszcza wówczas, gdy dziecko ma już zęby. W celu weryfikacji stanu smoczka, należy pociągnąć go w różnych kierunkach. W przypadku zauważenia jakichkolwiek uszkodzeń, należy smoczek wyrzucić. Ponadto nie należy wystawiać smoczka na bezpośrednie działanie światła słonecznego, pozostawiać go w pobliżu źródeł ciepła, a także pod wpływem środka sterylizującego przez czas dłuższych niż jest to zalecane, gdyż może to spowodować zniszczenie smoczka. Smoczki zawsze powinny być użytkowane pod nadzorem osoby dorosłej. Wszystkie części, które nie są używane powinny być przechowywane poza zasięgiem dzieci.

 

Jak należy przechowywać smoczki?

Jeśli smoczki nie będą miały być używane bezpośrednio po ich sterylizacji powinny być smoczka w opakowaniu należy upewnić się, że jest wysuszony. Smoczki nie powinny być przechowywane w miejscach wilgotnych lub o wysokiej temperaturze.

 

Ważne zalecenia dotyczące użytkowania smoczków

 • Nie należy zanurzać smoczków w słodkich lub leczniczych substancjach, a następnie podawać ich dzieciom. Może to powodować psucie się zębów.
 • Nigdy nie należy używać smoczków do butelek jako uspokajaczy.
 • Zalecamy zawsze odkręcać nakrętkę i zdejmować zatyczkę w czasie podgrzewania butelek do karmienia. Zawsze należy sprawdzać temperaturę zawartości butelki przed rozpoczęciem karmienia dziecka.
 • Nigdy nie należy doczepiać do smoczków tasiemek czy sznurków, o ile nie są specjalnie zaprojektowanymi do tego celu klipsami, gdyż grozi to uduszeniem dziecka.
 • Jeśli smoczek utknie w buzi dziecka- NIE PANIKUJ! Smoczek został specjalnie zaprojektowany w taki sposób, by nie mógł zostać połknięty. Ostrożnie usuń smoczek z ust dziecka, tak delikatnie jak tylko to możliwe.

 

 

Czy niektóre smoczki są lepsze niż inne?

Nie. Wszystkie smoczki marki Suavinex zostały zaprojektowane w taki sposób, by umożliwiać prawidłowy rozwój jamy ustnej dziecka. Nasze projekty i produkcja otrzymują wsparcie Hiszpańskiego Towarzystwa Dentystyki Dziecięcej (SEOP).

Smoczki uspokajające Suavinex - który wybrać?

Mamy smoczki o różnych kształtach:

 • anatomiczne, które przypominają pierś mamy w czasie jej ssania,
 • fizjologiczne – płaskie i symetryczne zawsze prawidłowo układają się w ustach dziecka.
   

Posiadamy także różne typy tarczek:

 • tarczka Fusion – jej innowacyjny kształt i mały rozmiar minimalizuje kontakt ze skórą. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku noworodków,
 • tarczka Evolution – posiada innowacyjny, wewnętrzny kanał cyrkulacyjny, który pomaga usuwać nadmiar śliny zapobiegając podrażnieniom wokół ust,
 • tarczka silikonowa – całość smoczka wykonana jest jednego kawałka medycznego silikonu. Idealny na czas spania.


Wszystkie smoczki uspokajające są wykonane z bezpiecznych materiałów, a użyte barwniki są nietoksyczne. Smoczki zostały zaprojektowane przy współpracy Hiszpańskiego Towarzystwa Dentystyki Dziecięcej (SEOP).